Informace pro řešitele IGS s ohledem na krizovou situaci (COVID-19) týkající se čerpání prostředků v souvislosti se zrušenými konferencemi

Nevyčerpané prostředky v rámci IGS v položce cestovné v souvislosti se zrušenými konferencemi mohou být využity na obdobné aktivity (výstupy). Za podobné či příbuzné aktivity lze považovat např. náklady na publikační činnost – poplatky za recenze zaslaných příspěvků do kvalitních časopisů (ne predátorských), nebo publikační poplatky, překlady a jazykové korektury přijatých článků (opět ne predátorské časopisy), dále on-line semináře či pořízení databáze, která bude využita při publikační činnosti v rámci projektu.

Co se týká převodu v kategoriích, to je možné, ale jen v souladu se schválenými pravidly IGS, viz Zásady studentské grantové soutěže pro příslušný rok https://veda.vse.cz/podpora-vedy/granty/interni-grantova-soutez/:

Při čerpání prostředků z rozpočtových položek Materiální náklady, Cestovné a Náklady na ostatní služby a nemateriální náklady je možné prostředky v průběhu každého kalendářního roku  řešení projektu přesouvat  mezi těmito  položkami pouze  po  písemném  oznámení zodpovědné  osobě na  fakultě (tajemník/tajemnice, příp. referent/ka  pro  vědu). Možnost přesunu prostředků se nevztahuje na položky Mzdy a Stipendia; s žádostí o tuto změnu je nutné se obrátit na předsedu GRF, resp. GK v případě mezifakultních projektů. Všechny tyto změny v čerpání včetně jejich zdůvodnění je nutné uvést v průběžné a závěrečné zprávě.“

V rámci pokračujících projektů je možné uskutečnit převod nevyčerpaných prostředků do FÚUP, a to maximálně 5% přidělených prostředků.

V případě, že prostředky nebudou vyčerpány, bude nutné počítat s vrácením těchto prostředků MŠMT.