VŠE uspěla s 8 návrhy GA ČR na rok 2023

V roce 2022 GA ČR vyhlásil veřejnou grantovou soutěž, ve které bylo 8 projektů podaných Vysokou školou ekonomickou v Praze úspěšných a budou od 1. 1. 2023 Grantovou agenturou podpořeny.
U sedmi projektů je hlavní uchazeč VŠE, u jednoho projektu je VŠE jako další uchazeč.

Úspěšné byly tyto projekty:

Na Fakultě mezinárodních vztahů:

Navrhovatel PhDr Ayaz Zeynalov, PhD – projekt s názvem „Snižování rizika firemních bankrotů: role efektu disciplíny

Navrhovatelka Smaranda Pantea, Ph.D. – projekt s názvem „Digitalizace veřejného sektoru: dopady na růst a inovace domácích IT sektorů“

Navrhovatel Ing. Zbyněk Dubský, Ph.D. – projekt s názvem „Dekarbonizace české energetiky prizmatem nové energetické geopolitiky EU (se zaměřením na plynovou závislost)„, tento projekt bude řešen ve spolupráci s Ústavem mezinárodních vztahů, v.v.i.

Na Fakultě podnikohospodářské:

Navrhovatel Ing. Matej Lorko, PhD. – projekt s názvem „Tři experimenty o využití význačnosti pro udržitelné dodržování daňových předpisů“

Navrhovatel Mgr. et Mgr. Ing. Štěpán Bahník, Ph.D. – projekt s názvem „Proč vrána k vráně někdy nesedá? Nedokonalá selekce podvodníků do prostředí umožňujících podvádění“

Spolunavrhovatel Mgr. et Mgr. Ing. Štěpán Bahník, Ph.D. bude řešit projekt s názvem „Kauzální role environmentální identity v proenvironmentálním chování“ – hlavní navrhovatel Mgr. Jan Urban, Ph.D. z Univerzity Karlovy, Centrum pro otázky životního prostředí

Na Fakultě informatiky a statistiky:

Navrhovatel Mgr. Vladimír Holý, Ph.D. – projekt s názvem „Dynamické modely založené na skóre v operačním výzkumu

Navrhovatel Ing. Miroslav Rada, Ph.D. – projekt s názvem „Využití moderních metod diskrétní geometrie pro řešení vybraných problémů v operačním výzkumu a analýze dat – III.“