TA ČR podpoří ukrajinské akademiky, vědce a studenty

Technologická agentura ČR vnímá obtížnou situaci ukrajinských občanů a ve snaze jim pomoci hledá řešení pro podporu solidarity s ukrajinskými kolegy z oblasti vědy a výzkumu.

TA ČR vyzývá řešitele projektů, podpořených Technologickou agenturou ČR, o zvážení rozšíření týmů o vědecké pracovníky a studenty z Ukrajiny, a to v rámci realizovaných projektů. O tomto kroku stačí informovat TA ČR prostřednictvím roční zprávy o realizaci projektu.

Navíc mohou příjemci účelové podpory podat žádost o navýšení rozpočtu na náklady související se začleněním ukrajinských kolegů a kolegyň, případně studentek a studentů do řešitelských týmů.

Konkrétní specifikaci podmínek zveřejní TA ČR v nejbližších dnech na svých webových stránkách.

TA ČR také apeluje na uchazeče v letošních veřejných soutěžích, aby zvážili možnost zapojit ukrajinské kolegy a kolegyně do řešitelských týmů v nově navrhovaných projektech.