Shrnutí a prezentace ze semináře „HORIZON EUROPE & THE UNIVERSITY SUPPORT OF INTERNATIONAL PROJECTS“

Dne 20. listopadu proběhl seminář k tématu „HORIZON EUROPE & THE UNIVERSITY SUPPORT OF INTERNATIONAL PROJECTS“  v prostorách Akademického klubu na VŠE.

Na semináři byla představena struktura programu Horizont Evropa (HE), který je centrálně řízeným programem EU pro výzkum a inovace. Pozornost byla věnována částem programu, které by mohly být potenciálně zajímavé pro výzkumné týmy univerzity, jako jsou Klastr 2: Kultura, kreativita a inkluzivní společnost, Widening nebo projekty MSCA a ERC. Dozvěděli jsme se také o centrální podpoře univerzity pro mezinárodní výzkumné projekty a nastínili základní procesy a harmonogramy určené pro efektivní řízení mezinárodních výzkumných projektů.

Byly představeny dva projekty programu Horizont Evropa. S prvním z nich se můžete seznámit zde: Nový horizont pro výzkum Číny: Dr. Garlick získal grant Horizon Europe. Docent Marco Orel pak představil projekt ReMaking. Ve druhé části semináře se věnoval profesor Martin Pělucha praktickým zkušenostem s vypracováním projektu Horizont Evropa.

V závěru semináře jsme diskutovali o možnostech využití umělé inteligence ve výzkumu i o možnostech popularizace vědy.

Všechny prezentace ze semináře si již nyní můžete prohlédnout: ZDE