Cena rektora VŠE za prestižní publikaci – knižní publikace

Termín předkládání návrhu:

v roce 2023 k 20. 09. Podané návrhy projedná grémium proděkanů pro VaV a předloží návrh na ocenění rektorovi.

Způsob navrhování:

návrhy za jednotlivé fakulty VŠE podávají proděkani pro vědu a výzkum na formulářích Návrh na ocenění. Způsob vyhodnocení návrhů z kateder je zcela v kompetenci fakulty. Návrhy se odevzdávají na Oddělení vědy a výzkumu.

Počet podaných návrhů:

maximálně 3 návrhy za fakultu.

Charakter knižní publikace:

• práce monografického charakteru,
  • moderní vysokoškolská učebnice,
  • popularizační dílo v oblasti ekonomických věd,
  • práce prezentující významný výzkumný projekt,
  • encyklopedická práce v oblasti ekonomických věd.

Kritéria:

1. Ocenění se uděluje za výše uvedené knižní publikace, které lze chápat jako významné a které zvyšují prestiž a váhu VŠE jako celku (nejedná se o vysokoškolská skripta).
  2. Z publikace musí být patrné, že byla zpracována akademickým pracovníkem VŠE ve zřejmé věcné souvislosti s činností školy a v návaznosti na její vědecko-pedagogický program. V případě spoluautorství bude kladen důraz na podíl autorů z VŠE.
  3. K ocenění budou přijímány jen publikace vydané od 16.10. 2022 do 30. 06. 2023. Návrh na ocenění publikace lze podat pouze jednou.
  4. K návrhu bude přiložen jeden exemplář publikace, který bude navrhovateli vrácen.
  5. Kritériem je přidělení ISBN, resp. ISSN.
  6. Náklad a rozsah publikace není limitován, měl by však odpovídat světovým standardům pro tyto práce.
  7. Udělení ceny v běžném roce nelze nárokovat, cena nemusí být při nedostatku adekvátních návrhů pro daný rok udělena.